Yazarımız Olun- Hakediş.org için yazın

Değerli sektör mensubu,

Zahmet edip bu sayfayı okuduğunuza göre, bu siteyi kimler ne için oluşturuyor merak ediyor olabilirsiniz. Lütfen yazının devamını okuyun ; sizleri hakediş.org için yazmaya davet ediyoruz.

Hakediş.org; herhangi bir ticari kazanç hedefi olmaksızın, hakediş ve ihale uygulamaları konusunda çağın gereklerine uygun olarak kapsamlı ve kaliteli bir dijital bilgi kaynağı olma amacıyla sektör mensupları tarafından oluşturulmaktadır.

Hakedis.org ücretsizdir ve ücretsiz kalacaktır.

Sitenin yayın sponsoru Ülkemizin büyük;  İhale, Yaklaşık Maliyet ve Hakediş yazılımları üreticisi AMP Yazılım‘dır.

Bildiğiniz gibi, hakediş konusu oldukça kapsamlı ve önemli bir konu olmasına rağmen teknik fakültelerin müfredatında ders saati olarak kısıtlı bir dilime sahiptir. Çoğunlukla verilen dersler zaman darlığı nedeniyle yeterli sayıda örnek uygulamalarla desteklenemediğinden dönem sonunda uçar gider. Bu konuda piyasada bulunabilen kaynakların güncelliği tartışmalıdır.  İşte hakediş.org sektördeki bu taze güncel ve gerçek hayat uygulamaları ile desteklenmiş eksik bilg kaynağını oluşturmak amaçlı bir girişimdir.  Bu konularda bilgi sahibi tüm meslektaşlarımızın katkısına açıktır.

Sitenin oluşturucuları ve sponsoru, burada biriken bilginin tüm sektör için kalıcı bir şekilde  yol gösterici rol oynayacağını düşünmektedirler.

Ülkemizin değerli üniversitelerinin değerli hocaları, kamu kurumlarımızdaki deneyimli bilgi sahibi teknik elemanlar ve mevzuat danışmanları ve özel sektördeki deneyimli teknik elemanların ilerleyen zamanlarda siteye katkıda bulunacaklarına yürekten inanıyoruz.

İhale ve hakediş uygulamaları konusunda bu sitedekilere benzer yazılar yazmak, sektöre faydalı olmak istiyorsanız  SİZİ YAZARIMIZ OLMAYA DAVET EDİYORUZ.  Bunun için yapmanız gereken çok basit. Bahsedilen konulardaki birikimlerinizi yazıya dökün, mümkünse konu hakkında az bilgisi olan sektör mensubu meslektaşlarımızın anlayabileceği şekilde örneklendirin ve yazar@hakedis.org adresine mail ile gönderin. Yayın kurulumuz yazınızı inceleyecek, yayınlanması için düzenlemeye ihtiyaç varsa size bu düzenlemeleri önerecek, yazı nihai şeklini aldıktan sonra da sizin onayınızla ve sizin adınızla yazıyı yayınlayacaktır.  Benzer konularda sitede yazılmış yazılarla aynı çok benzer içerikteki yazılar maalesef değerlendirilemiyecektir.

Ben yazı yazamam ama şu konularda yazılar yazılsa iyi olur herkes faydalanır diyorsanız fikrilerinizi fikir@hakedis.org adresine gönderin yazalım paylaşalım.

Saygılarımızla

Hakedis.org Yayın Kurulu